Hyundai Krosno

Wieczornica Poetycka: "Szesz prawd"

-

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu

Tarnowiec 211, 38-204 Tarnowiec

Wstęp wolny

Wieczornica Poetycka: "Szesz prawd" - Spotkanie z Poezją i Historią Rodziny Ulmów odbędzie się w dniu 23 lutego 2024 roku w GOK w Tarnowcu.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Tarnowcu, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Wydarzenie specjalne: Promocja Zeszytu poetyckiego Beaty Świszcz "Szesz prawd", opartego na historii Rodziny Ulmów. Inspiracją dla autorki było bohaterskie życie i tragiczna śmierć rodziny, która w czasie II wojny światowej udzieliła schronienia prześladowanym Żydom, płacąc za to najwyższą cenę.

Podczas wieczornicy odbędzie się:
- spotkanie z autorką Beata Świszcz, która opowie o procesie tworzenia swojej poezji i inspiracjach związanych z historią Rodziny Ulmów.
- recytacja wybranych wierszy z Zeszytu "Szesz prawd", przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, której zaangażowanie w projekt jest niezwykle cenne.

To wyjątkowa okazja, by podzielić się chwilą refleksji nad ludzkimi wartościami i uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za drugiego człowieka.

 

Wieczornica Poetycka: "Szesz prawd"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl