Hyundai Krosno

Co mi w duszy gra? Koncert Michała Babiarza

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

20.00zł   KUP BILET

Kolejna lekcja muzyki na żywo, podczas której widzowie będą mogli posłuchać dzieł Chopina, obserwować palce pianisty na żywo na wielkim ekranie, dzielić się swoimi wrażeniami muzycznymi i ciekawostkami o sztuce pianistycznej. Koncert Michała, który odbędzie się 21 marca 2024 roku o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury, będzie wydarzeniem towarzyszącym XVIII Ogólnopolskiemu Konkursowi Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz.

W nowym projekcie nie zabraknie słynnej Etiudy Rewolucyjnej, Nokturnów czy Marsza Chopina. Podczas koncertu artysta wyjaśni, w jaki sposób funkcjonuje nasza wrażliwość na muzykę, jak pianista posługuje się swoją wyobraźnią, kreatywnością, emocjami i czym jest sztuka legata. Opowie również o uczuciach towarzyszących konkursom pianistycznym, przygotowaniach i samym występie.

- Od kogo możemy się dowiedzieć, jak słuchać muzyki, jak nie od samego artysty. Stąd właśnie mój pomysł na nową formułę interaktywnych koncertów, podczas których pianista w pełni integruje się ze słuchaczem. Porozmawia, wyjaśni, nakieruje, zainspiruje i zagra. Właśnie ta integracja tworzy zupełnie inną, unikatową atmosferę, podczas której znika bariera artysta – publiczność, a każdy czuje się czynnym uczestnikiem koncertu. W dzisiejszych czasach melomani się tego wręcz domagają – wyjaśnia Michał Babiarz, który początkiem marca br. zdobył II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie o Stypendium Fundacji YAMAHA – YMEF – Yamaha Music Europe Foundation – Yamaha Scholarship 2024.

Po raz pierwszy z takim projektem muzyk wystąpił w JDK marcu ubiegłego roku, w koncercie „Chopin Jakiego (Nie) Znacie”. Teraz pora na kolejną lekcję, na którą zapraszamy również do Jasielskiego Domu Kultury.

 

Co mi w duszy gra? Koncert Michała Babiarza

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl