Daniel Obajtek

Spotkanie "Osobiste szanse rozwojowe dzięki UE"

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle
Tadeusza Sroczyńskiego 2, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jedna z 12 bibliotek w Polsce zakwalifikowała się do projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Już dziś organiztorzy zapraszają młodych jaślan na pierwsze spotkanie.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku o godz. 11:00 w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, ul. Tadeusza Sroczyńskiego 2. Wstęp wolny.

Wraz z partnerem wydarzenia Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zapraszamy młodzież, młodych dorosłych oraz ich bliskich na spotkanie „Osobiste szanse rozwojowe dzięki Unii Europejskiej”, podczas którego porozmawiamy o możliwościach rozwoju, jakie daje nam członkostwo w Unii Europejskiej. Ekspertka sieci Team Europe Direct dr Monika Szynol zaprezentuje unijne inicjatywy i programy, dzięki którym możemy wzmocnić swoje kompetencje, rozwijać się zawodowo, edukacyjnie i osobiście. Zapoznamy się m.in. z informacjami o kursach językowych, szkoleniach i stażach zawodowych prowadzonych w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej, wolontariacie europejskim, wymianie i szkoleniach dla studentów i pracowników czy podróżach po Europie, dzięki programowi DiscoverEU. Dowiemy się również skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje na temat polityki europejskiej.

Dr Monika Szynol jest adiunktem w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Należy do sieci eksperckiej Team Europe Direct. Naukowo interesuje się międzynarodową i polską współpracą rozwojową, polityką zagraniczną Polski, działalnością zewnętrzną Unii Europejskiej (ze szczególnym uwzględnieniem polityki rozwojowej UE oraz Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE, zwłaszcza Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE), polityką sąsiedztwa i rozszerzenia UE, członkostwem Polski w Unii Europejskiej, wyzwaniami i zagrożeniami dla europejskiego bezpieczeństwa, w tym terroryzmem, dezinformacją i teoriami spiskowymi.

 

Spotkanie "Osobiste szanse rozwojowe dzięki UE"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl