Daniel Obajtek

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Anną Dziewit-Meller

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Anną Dziewit-Meller

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu “Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!” zaprasza 12 maja (środa) na spotkanie online z Anną Dziewit-Meller.

Anna Dziewit-Meller – pisarka, dziennikarka, felietonistka, autorka książek dla dzieci, współprowadząca portal „BukBuk”, na którym recenzuje książki, rozmawia z polskimi i zagranicznymi pisarzami, krytykami literatury, aktorami, dziennikarzami, od 2021 roku redaktor naczelna Grupy Wydawniczej Foksal.

W jej literackim dorobku znajdują się powieści „Disko” (2012), „Góra Tajget” (2016), „Od jednego Lucypera” (2020) oraz książki dla dzieci „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” (2017) i „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy” (2018). Jest również współautorką wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” (2006) i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami” (2009) i zbioru reportaży „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” (2018), które napisała z mężem Marcinem Mellerem. W 2016 roku była nominowana do Nagrody Grand Press za wywiad „Szydełko”.

W swoich utworach wciąż powraca na Śląsk z którego pochodzi. Ukazuje zarówno jego współczesny obraz jak i ten sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać z autorką o m.in. o jej pisarskim warsztacie, inspiracjach oraz najnowszej powieści - „Od jednego Lucypera”.

Spotkanie odbędzie się 12 maja o godz. 18:00 w formie transmisji na żywo na fanpage’u MBP w Jaśle na portalu Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo

Patronat medialny nad projektem objęli: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkanie online z Anną Dziewit-Meller

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl