Kino JDK "Syrena": kolekcja cudów z Museo Nacional del Prado

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

15zł - 20

Kino JDK "Syrena": kolekcja cudów z Museo Nacional del Prado

Jasielski Dom Kultury i Kino JDK „Syrena” zapraszają na niezwykłą filmową podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia. Seans odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca, o godz. 17:15 w kinie JDK „Syrena”. Bilety w cenie 20 zł normalny, 15 zł ulgowy, do nabycia w sekretariacie JDK oraz kasie kina.

Museo Nacional del Prado odwiedza rocznie 3 miliony ludzi, by podziwiać ponad 8 tysięcy dzieł tam zgromadzonych. Prado ma unikatową kolekcję malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, niderlandzkiego, flamandzkiego oraz niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a także zbiory rzeźby rzymskiej i staroiberyjskiej oraz wyroby rzemiosła artystycznego.

Po madryckiej chlubie, mieniącej się dziełami Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Mantegna, Boscha, Goi czy El Greca, oprowadzi nas laureat Oscara – aktor Jeremy Irons („Rodzina Borgiów”, „Nierozłączni”, „Druga prawda”, „Misja”, „Kochanica Francuza”, „Lolita”, „Dom dusz”). Zagłębimy się w historii Hiszpanii i całego europejskiego kontynentu, w historii królów, królowych, dynastii, wojen, porażek i zwycięstw, ale też w historii życia ludzi nierozerwalnie związanych z muzeum: malarzy, artystów, architektów, kuratorów i kolekcjonerów. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by odkryć piękno zachowane w zbiorach tej świątyni sztuki.

 

Kino JDK "Syrena": kolekcja cudów z Museo Nacional del Prado

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl