Daniel Obajtek

Warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego odbędą się w dniu 1 października o godzinie 12:00.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych, piszącą lub zaczynającą przygodę z pisaniem poezji na warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem, które odbędą się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Wiersz nie posiada ograniczeń, zarówno w warstwie znaczeniowej, jak również formalnej. Może być krótki i długi. Posiadać w wersie jedno słowo lub osiem, mówić o miłości lub języku. Być wulgarny albo pełen patosu. Warsztaty będą okazją do pogłębienia wiedzy o współczesnym wierszu polskim, doskonalenia warsztatu poetyckiego i wzbogacenia zasobu inspiracji. Uczestnicy zastanowią się po co nam poezja, co ją definiuje, dlaczego nie trzeba je jednoznacznie interpretować, jak ją odbierać i tworzyć. Przyjrzą się także otwartości jako jednemu z narzędzi poznawczych, służących do rozumienia
literatury.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: lirycznejaslo@gmail.com do poniedziałku 27 września 2021 roku.

 


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl