Daniel Obajtek

Wycieczka "Jesienna wyprawa rowerowa na Liwocz i do Diabelskiej Izdebki"

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

15.00

Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury przygotował na sobotę ( 2 października 2021 roku) kolejną - ósmą w tym roku - wyprawę rowerową. Wycieczka na wschodnie krańce Pogórza Ciężkowickiego do uroczyska "Diabla Izdebka" oraz na najwyższe wzniesienie pogórza Górę Liwocz, leżącą w Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, zainicjuje jesienny sezon turystyczny.

Przeszło 30-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Jasła przez Jareniówkę, Gamrat, Wróblową na Liwocz i z powrotem, a grupę poprowadzą profesjonalni przewodnicy PTTK: Tadeusz Wójcik i Tomasz Wrona.

Pierwszym odwiedzonym miejscem będzie uroczysko "Diabla Izdebka", położone na uboczu Wróblowej (przysiółek Strebikowa), gdzie z potężnego piaskowca wypływa mały potok, spadający po skalnych progach efektowną podwójną kaskadą. Z tym urokliwym miejscem związane są podania i legendy o mieszkającym w "Izdebce" diable, który ukazuje się pod różnymi postaciami i wyczynia ludziom psoty.
Z "Diablej Izdebki" rowerzyści udadzą się na równie tajemniczą - ze względu na krążące od najdawniejszych czasów ludowe podania i legendy - Górę Liwocz (562 m n.p.m.). Z jej szczytu można będzie podziwiać rozległy, malowniczy widok na dolinę Wisłoki, okoliczne miejscowości i miasto Jasło. Jeżeli pogoda dopisze i powietrze będzie bardzo przejrzyste, można będzie nawet dostrzec Tatry, Babią Górę, Bieszczady i Góry Świętokrzyskie.

 

Wycieczka "Jesienna wyprawa rowerowa na Liwocz i do Diabelskiej Izdebki"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl