Daniel Obajtek

Koncert O.N.E. Quintet w JDK

Przeniesione - brak nowego terminu

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

40.00

Koncert O.N.E. Quintet w JDK odbędzie się w dniu 25 listopada 2021 roku o godzinie 18:00. Zespół O.N.E. Quintet to damskie spojrzenie na muzykę jazzową.

Podczas koncertu panie zaprezentują swoje autorskie kompozycje i aranżacje utworów innych jazzowych twórców. Pojawią się utwory zarówno z debiutanckiego albumu, który został zaprezentowany w 2020 roku pt.: „One”, jak również nowe aranżacje, które znajdą się na kolejnym albumie (wydanie planowane jest na 2022 rok).
Zespół powstał w 2015 roku. Tworzą go: Dominika Rusinowska – skrzypce; Kamila Drabek – kontrabas; Monika Muc – saksofon altowy; Patrycja Wybrańczyk – perkusja i Pola Atmańska – forrtepian. Tych pięć utalentowanych, młodych artystek, tworzy nowoczesny jazz, w którym pobrzmiewają echa muzyki etno czy hip hopu. Artystki tworzące O.N.E. Quintet aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju projektach muzycznych czy to na scenie jazzowej, awangardowej czy muzyki pop. Inspiracją dla ich muzycznych poczynań są dokonania takich twórców jak: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden czy Chris Dave. Same artystki twierdzą, że udało im się wypracować własny styl. Ich brzmienie jest trudne do zaszufladkowania, ale na pewno charakterystyczne. Zawiera dużo liryki, a jednocześnie dynamiki i mocnych brzmień free jazzowych.

 

Koncert O.N.E. Quintet w JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl