Daniel Obajtek

O wilkach mowa – spotkanie autorskie z Anną Maziuk

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Jasielski Dom Kultury w Jaśle
Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

O wilkach mowa – spotkanie autorskie z Anną Maziuk odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, darmowe wejściówki można odebrać w Czytelni Głównej MBP w Jaśle lub w sekretariacie JDK.

Wilk zawsze wzbudza emocje. Dla jednych zły drapieżnik, uosobienie okrucieństwa, niebezpieczeństwa, dla innych fascynujące dzikie zwierzę, symbol wolności i wewnętrznej mocy, w naszej kulturze jednak postrzegany zwykle jako zagrożenie. Dzięki książce Anny Maziuk odkrywamy wilki jako fascynujące zwierzęta, tworzące silne więzi, dzikie ale nie złe. Poznajemy naukowców, fotografów, leśników, pasjonatów, którzy całe życie poświęcili badaniu i ochronie wilków. Jak czytamy na stronie wydawnictwa (Czarne, 2021): „Instynkt” jest opowieścią o relacjach człowieka ze zwierzęciem – skomplikowanych, często podyktowanych interesami lub polityką, obciążonych kulturowym balastem.

Anna Maziuk - (ur. 1986) – dziennikarka, propagatorka wiedzy o przyrodzie, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książki „Instynkt. O wilkach w polskich lasach”. Publikowała m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Polityce”, „Newsweeku Psychologii”, „Tygodniku Powszechnym” i „Zwierciadle”. Związana z Fundacją i pismem „Kosmos dla Dziewczynek”, w którym opowiada dzieciom o przyrodzie. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i dorosłych związane z tworzeniem, często inspirowane wyprawami w dzicz. Mieszka na Warmii.

O zwierzętach i o ludziach, o relacjach między nimi, porozmawiamy z autorką książki łącząc dwa cykle: „Rozmowy o regionie” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz „Klub Ludzi z Pasją” Jasielskiego Domu Kultury.

 

O wilkach mowa – spotkanie autorskie z Anną Maziuk

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl