Daniel Obajtek

Muzyczny Bunkier: Kapela Spod Rubani

Przeniesione - brak nowego terminu

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

20.00

Muzyczny Bunkier: Kapela Spod Rubani koncert odbędzie się 4 lutego 2022 roku o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Zespół, który powstał w 2019 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie, gra w składzie: Wojciech Pelczar (gitara), Jarek Mazur (akordeon i fujarki), Anna Borkowska i Michalina Buczyńska (skrzypce, mandolina, ukulele i śpiew), Marcelina Wojtoń (wiolonczela i śpiew). Wspólne muzykowanie sprawia im wiele radości, i właśnie ta radość tworzenia muzyki jest dla nich motorem do działania.

Początkowo repertuar stanowiły piosenki łemkowskie, które Kapela po raz pierwszy zaprezentowała na Kiermaszu w Olchowcu. Wkrótce zespół poszerzył repertuar o piosenki skomponowane przez Wojciecha Pelczara (założyciela Kapeli) do tekstów Jana Luszni i „nadwornego” tekściarza zespołu – Edwarda Lechety. Do tego grona dołączył także Tadeusz Gajewski. Muzycy mieli okazję zaprezentować się m.in. na lokalnych krośnieńskich wydarzeniach, takich jak Karpackie Klimaty, Wianki nad Wisłokiem, Wieczór Łemkowski, a także Chyżo-Granie w Krzywej.

 

Muzyczny Bunkier: Kapela Spod Rubani

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl