Ciuchcią przez Bieszczady

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

130.00zł - 140.00

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wspólnie z jasielskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego przygotował wyjazd w Bieszczady, który odbędzie się w sobotę (19 lutego), którego głównym punktem będzie 9-kilometrowa przejażdżka kolejką wąskotorową.

Wyjazd sprzed budynku JDK, o godz.7.00, powrót około godz. 20.00. Grupa, prowadzona przez przewodnika PTTK Józefa Kaczora, o godz. 11. na stacji w Majdanie wsiądzie do wagoników wąskotorówki, by w zimowej scenerii przemierzyć trasę Majdan – Żubracze – Solinka – Balnica i z powrotem. Zgodnie z rozkładem jazdy, uwzględniającym półgodzinny postój w Balnicy, przejażdżka zajmuje 2 godziny.

Przejazd bieszczadzką kolejką wąskotorową, to w opinii wielu osób największa atrakcja tych gór. Niczym znane z westernów pociągi na Dzikim Zachodzie, leśna wąskotorówka przemierza bieszczadzkie doliny. Jej obecność w morzu karpackiej puszczy zdradza czasami tylko przeciągły gwizd i kłęby pary spod małego parowozu, wspinającego się na kolejne wzniesienia. Trasa – miejscami bardzo kręta – biegnie przez las w pobliżu rzeki Solinki, widocznej raz z prawej raz z lewej strony. Pociąg jedzie na tyle wolno, że można spokojnie podziwiać krajobrazy i dokładnie przyjrzeć się mijanym okazom bieszczadzkiej przyrody.

W drodze powrotnej do Jasła zaplanowany został przystanek w Lesku, przy cukierni "Słodki Domek".
Koszt wycieczki od 130 do 140 zł.
Dodatkowe informacje w JDK pod numerem telefonu 514 284 625.

 

Ciuchcią przez Bieszczady

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl