Między Wschodem a Zachodem. Twórczość Orhana Pamuka - wykład w MBP w Jaśle

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Między Wschodem a Zachodem. Twórczość Orhana Pamuka - wykład w MBP w Jaśle odbędzie się w dniu 23 lutego 2022 roku o godzinie 18:00.

Turcja, kraj położony między Europą a Azją, to dla większości przede wszystkim kierunek egzotycznych wycieczek. Nowoczesność i europejskość Stambułu i Ankary przeplata się z orientem, czego wyrazem jest proza Orhana Pamuka – laureata literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku. Choć sam twierdzi, iż jest jedynie autorem fikcji literackiej, w Turcji nazywany jest komentatorem społecznym, bacznym obserwatorem zmian, które dokonały się w kraju w ciągu ostatniego stulecia. Twórczość Pamuka porusza temat odwiecznych konfliktów pomiędzy tradycją a progresem, metropolią a prowincją, laickością a wiarą, Wschodem a Zachodem.

Aleksandra Brzuzy - absolwentka filologii rosyjskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie doktorantka na Wydziale Filologicznym UJ, a także studentka filmoznawstwa, prywatnie pasjonatka literatury i filmu rosyjskojęzycznego kręgu kulturowego.

Wykład odbędzie się w formie transmisji na żywo na stronie MBP w Jaśle na portalu Facebook pod linkiem https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo/

 

Między Wschodem a Zachodem. Twórczość Orhana Pamuka  - wykład w MBP w Jaśle

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl