Daniel Obajtek

Dzień Ziemi - sprzątanie jasielskich wałów przeciwpowodziowych

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Dzień Ziemi - sprzątanie jasielskich wałów przeciwpowodziowych odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2022 roku w godzinach od 9:00 do 13:00.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone 22 kwietnia w niemal 200 krajach całego świata, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na problemy związane ze środowiskiem i propagowanie proekologicznych postaw. Z tej okazji co roku niezliczone organizacje i stowarzyszenia organizują akcje na rzecz środowiska naturalnego. Szczególnie popularne jest sprzątanie zaśmieconych terenów. W tym roku do akcji włączył się również Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury, organizując sprzątanie brzegów jasielskich rzek.

Klub Kulturalno Turystyczny JDK przystąpił do aktywnego działania poprzez grupowe sprzątanie śmieci na trasie spacerowej w rejonie jasielskich wałów przeciwpowodziowych.

Chętni do sprzątania wyruszą w grupach, prowadzonych przez przewodników PTTK, z rejonu parku linowego w trzech kierunkach: do mostu na rzece Ropie, do mostu na rzece Jasiołce i do mostu na Wisłoce. Akcja zakończy się pieczeniem kiełbasek na terenie parku linowego.
Zgłoszenia chętnych do sprzątania przyjmuje sekretariat JDK.

 

Dzień Ziemi - sprzątanie jasielskich wałów przeciwpowodziowych

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl