Hyundai Krosno

Kapela Spod Rubani w JDK

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

10.00

Koncert Kapeli Spod Rubani odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury w dniu 13 maja 2022 o godzinie 18:00. Koncert, który odbywa się w ramach cyklu Muzycznego Bunkra, będzie wydarzeniem towarzyszącym Majowej Nocy z JDK.

Zespół, który powstał w 2019 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie, gra w składzie: Wojciech Pelczar (gitara), Bartosz Głowacki (akordeon i fujarki), Anna Borkowska i Michalina Buczyńska (skrzypce, mandolina, ukulele i śpiew), Marcelina Wojtoń (wiolonczela i śpiew). Wspólne muzykowanie sprawia im wiele radości, i właśnie ta radość tworzenia muzyki jest dla nich motorem do działania.

Początkowo repertuar stanowiły piosenki łemkowskie, które Kapela po raz pierwszy zaprezentowała na Kiermaszu w Olchowcu. Wkrótce zespół poszerzył repertuar o piosenki skomponowane przez Wojciecha Pelczara (założyciela Kapeli) do tekstów Jana Luszni i „nadwornego” tekściarza zespołu – Edwarda Lechety. Do tego grona dołączył także Tadeusz Gajewski. Muzycy mieli okazję zaprezentować się m.in. na lokalnych krośnieńskich wydarzeniach, takich jak Karpackie Klimaty, Wianki nad Wisłokiem, Wieczór Łemkowski, a także Chyżo-Granie w Krzywej. Zespół ma także na koncie nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej w Polsce.

 

Kapela Spod Rubani w JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl