Daniel Obajtek

O pięknie liryki węgierskiej – spotkanie autorskie z Péterem Erőssem

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

O pięknie liryki węgierskiej – spotkanie autorskie z Péterem Erőssem odbędzie się w dniu 10 maja 2022 roku o godzinie 17:00 w Jasielskim Domu Kultury.

Péter Erőss – od 50 lat związany z Polską i Jasłem więzami rodzinnymi i pracą zawodową, tłumacz, konsultant i przewodnik wspierający Polaków w poznawaniu Węgier, a Węgrów w odkrywaniu piękna Podkarpacia. Z wykształcenia inżynier leśnictwa, posiada szerokie zainteresowania historyczne i językowe, pisze wiersze, a w ostatnich latach jego zamierzeniem stało się przetłumaczenie na język polski mało znanych i dotychczas nietłumaczonych utworów poetów węgierskich z XIX i XX wieku. Zamierzenie to zrealizował z niezwykłą pasją, starannością i wrażliwością, o czym będzie okazja przekonać się w rozmowie z autorem.

O pięknie poezji oraz o polsko-węgierskich mostach porozmawiamy łącząc dwa cykle – „Świat literatury, literatura świata”, realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Klub Ludzi z Pasją, realizowany przez Jasielski Dom Kultury. Spotkanie wpisuje się również w XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, obchodzony w tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 

O pięknie liryki węgierskiej – spotkanie autorskie z Péterem Erőssem

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl