Koncert w Kinie. "Między gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa"

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kino JDK Syrena
Sokoła 8, 38-200 Jasło

20.00zł - 25.00

Koncert w Kinie. "Między gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa" odbędzie się w dniu 29 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 w Jaśle.
Jedna z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata gra muzykę z Harry’ego Pottera, Gwiezdnych Wojen, E.T., Drakuli, Czarownic z Eastwick, Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej Arki, Listy Schindlera i innych filmowych hitów kompozytora Johna Williamsa.

Między gwiazdy to koncert legendarnej skrzypaczki Anne Sophie-Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa. Ten amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista, stworzył muzykę do prawie stu filmów. Najczęściej współpracuje z George’em Lucasem i Stevenem Spielbergiem.

Anne Sophie-Mutter i John Williams przyjaźnią się od wielu lat, co nadaje temu wydarzeniu szczególnego znaczenia: „Większość utworów, które wykonałam z Royal Philharmonic Orchestra w Monachium, John na nowo zaaranżował specjalnie dla mnie. Jest to zupełnie nowa jakość i zostały w takiej formie zaprezentowane po raz pierwszy na tym właśnie koncercie” – mówi Anne Sophie-Mutter, która na co dzień koncertuje z legendarnymi Filharmonikami Berlińskimi i występuje na słynnym Festiwalu w Salzburgu, prezentując utwory muzyki poważnej, w tym Krzysztofa Pendereckiego.

 

Koncert w Kinie. "Między gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl