Studnia Kulturalna Jasielskiego Domu Kultury. Wieczór autorski z Edwardem Marszałkiem

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Studnia Kulturalna JDK zaprasza. Wieczór autorski z Edwardem Marszałkiem

108.wydanie Studni Kulturalnej JDK utrzymane będzie w formie wieczoru autorskiego słynnego leśnika Edwarda Marszałka, który wydał ostatnio książkę „Lutek co miał szałas na połoninie”. Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

„Lutek co miał szałas na połoninie” to kolejna pozycja autorstwa Edwarda Marszałka. Książka opowiada o życiu legendarnego Ludwika Pińczuka, który ponad pół wieku temu stworzył, a potem przez długie lata prowadził kultowe schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. Wydawnictwo zawiera wiele nieznanych faktów z życia Lutka i prezentuje dotąd niepublikowane fotografie oraz dokumenty.

Autor książki dr Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie jest prawdziwym człowiekiem renesansu, o wielu talentach i niezwykle rozległych zainteresowaniach. Z wykształcenia leśnik i prawnik, znany jest również jako dziennikarz, redaktor naczelny kwartalnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR „Echo połonin”, autor wielu książek i artykułów prasowych w różnych periodykach, poeta, wspaniały krasomówca, laureat programu społecznego Mistrz Mowy Polskiej 2014, przewodnik PTTK, ratownik GOPR i speleolog. Ponadto uprawia fotografię, rzeźbiarstwo, malarstwo i muzykę.

Wstęp na 108 Studnię Kulturalną JDK jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują maseczki ochronne.

 

Studnia Kulturalna Jasielskiego Domu Kultury. Wieczór autorski z Edwardem Marszałkiem

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl