XII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jasielskim Domu Kultury: Wielkie monologi Jerzego Treli

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

30

XII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jasielskim Domu Kultury: Wielkie monologi Jerzego Treli

Jasielski Dom Kultury zaprasza na „Wielkie monologi literatury z muzyką Chopina”. Bohaterem wydarzenia będzie znakomity polski aktor Jerzy Trela, który wystąpi w JDK 18 października br. o godz. 18.00 w ramach XII Jesiennych Spotkań z Teatrem

Na ten niezwykły spektakl złożą się monologi z „Dziadów” Adama Mickiewicza, „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego oraz piękne, przepełnione melancholią teksty Cypriana Kamila Norwida. Jerzy Trela wcielając się w słynnych bohaterów, chce zachować od zapomnienia znakomitych polskich twórców romantycznych, kreśląc jednocześnie swój katalog wspomnień z życia zawodowego.

W repertuarze znalazły się : „Idę z daleka…”, „Pamiętam, niegdyś wchodziłem…”, „Chcę żeby w letni dzień” – „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego; „Znałem go, będąc dzieckiem…”, „Wielka Improwizacja” – „Dziady” Adama Mickiewicza; „No, ja winien tej śmierci” – „Sędziowie” Stanisława Wyspiańskiego; „Fortepian Szopena” – Cypriana Kamila Norwida.

Po spektaklu publiczność będzie mogła się spotkać się z aktorem i podzielić wrażeniami z tego niezwykłego wydarzenia artystycznego. „Wielkie monologi…” cieszą się ogromnym powodzeniem, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub on line. Partnerami koncertu są: Miasto Jasło oraz Lotos Asfalt sp. z o. o.

Ze względu na pandemię, prosimy o zastosowanie się do „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa COVID – 19”, dostępnej na www.jdkjaslo.pl.

W przypadku odwołania imprezy z powodu zaostrzonego reżimu sanitarnego (Covid-19), Jasielski Dom Kultury zapewnia zwrot pieniędzy za wcześniej zakupione bilety.

 

XII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jasielskim Domu Kultury: Wielkie monologi Jerzego Treli

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl