Daniel Obajtek

Wystawa "Dryfowanie po bałaganie" Olgi Wardęgi

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Wystawę "Dryfowanie po bałaganie" Olgi Wardęgi można zobaczyć w dniach od 7 lipca do 10 sierpnia 2022 roku w Jasielskim Domu Kultury.

"Dryfowanie po bałaganie" to cykl obrazów olejnych na płótnach, o wymiarach od 24x18cm do 150x200cm, zrealizowany pod opieką artystyczną prof. ASP dr hab. Marcina Zawickiego. Obrazy są próbą uchwycenia podróży, refleksją nad tym, co zostaje ze wspomnień, wymywanych codziennie nową warstwą wrażeń i doświadczeń. Obrazy są abstrakcyjne, choć czasem można dostrzec pareidoliczne, figuratywne przedstawienia. Sugerują krajobrazy widzianych miejsc, próbując oddać klimat zachowanych w pamięci, przetartych przez upływ czasu wspomnień. Artystka wykorzystuje stylistykę ,,odrapanej ściany", niedopowiedzeń, przetarć i pęknięć, co ma podkreślić nietrwałość pamięci, zanikanie, efemeryczność wspomnień, jak i bałagan, jaki powstaje w głowie od natłoku kolekcjonowanych wrażeń.

Olga Wardęga, urodzona w 1998 roku, jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Maluje, tworzy instalacje wizualno-dźwiękowe, podróżuje w życiu i sztuce. Uczestniczka międzynarodowych rezydencji artystycznych. Występuje jako VJ Olguitah na różnorodnych wydarzeniach muzycznych, wyświetlając w rytm muzyki swoje ruchome obrazy. Stara się zainspirować widza do innego doświadczania własnego otoczenia i wspólnego tworzenia. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Francji.

 

Wystawa "Dryfowanie po bałaganie" Olgi Wardęgi

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl