Spotkanie z Marzeną Figiel Strzałą w JDK

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Krakowska dziennikarka, aktorka i podróżniczka Marzena Figiel-Strzała będzie w piątek, (9 września) o godz. 17.00 gościem 117. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury.

Marzena Figiel-Strzała, znana ze swoich ról aktorskich w filmach: „Botoks”, „Kobiety mafii” i „Nazywam się Julita”, fascynuje się dalekimi wyprawami, a szczególnie odkrywaniem Afryki i tamtejszych plemion. Swoje zapoczątkowane w wieku 18 lat wyprawy na ten kontynent uwiecznia na zdjęciach.

Jako dziennikarka stworzyła cykl reportaży „Dzieci Świata”, które przedstawiają najmłodszych mieszkańców różnych zakątków naszej planety. Odsłania w nich smutne strony życia dzieci niedożywionych, nękanych przez różne choroby, pozbawionych edukacji, często wykorzystywanych jako tania siła robocza i nie tylko. Autorka nagłaśnia mało znane problemy oraz zbiera fundusze na rzecz potrzebujących.

W ramach Studni Kulturalnej JDK Marzena Figiel-Strzała wygłosi prelekcję poświęconą ludom zamieszkującym dolinę rzeki Omo w Etiopii. Przybliży w niej życie plemion Mursi, Hamer, Daasanach, Surma, Karo i Arbore, wśród których przebywała przez dwa miesiące, poznając ich zwyczaje, obrzędy i rytuały. Przed prelekcją publiczność obejrzy jej film dokumentalny o dolinie Omo.

 

Spotkanie z Marzeną Figiel Strzałą w JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl