Wycieczka rowerowa do Biecza

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

15.00

Wycieczka rowerowa do Biecza odbędzie się w dniu 24 września 2022 roku. Wyjazd o godzinie 9:00 sprzed budynku JDK.
KK-T JDK zaprasza na wycieczkę rowerową do Biecza pod hasłem "Biecz - gród ongiś królewski" odbędzie się kolejna, piąta już w tym roku, wyprawa rowerowa.

Około 44-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Jasła przez okolice Osobnicy, Przysieczek, Pustej Woli, Kunowej oraz Grudnej Kępskiej do Biecza i z powrotem.
Położony niedaleko Jasła Biecz (woj. małopolskie, pow. gorlicki) jest pięknym, małym miasteczkiem o niesłychanie bogatej historii i wyjątkowych w skali kraju zabytkach. Ta zwana małym Krakowem miejscowość leży na jednym ze wzgórz Pogórza Karpackiego nad rzeką Ropą. Turystów przyciąga szczególnym klimatem mieszczańskich kamieniczek, średniowieczną zabudową miejskich murów obronnych, ryneczkiem z gotyckim ratuszem na środku i przylegającą do niego imponującą wieżą ratuszową oraz unikatowymi kościołami. Do najcenniejszych zabytków Biecza zaliczają się: późnogotycka kolegiata Bożego Ciała, zespół klasztorny oo. Reformatów z barokowym kościołem pw. św. Anny z XVII w. oraz szpital wybudowany na mocy przywileju wydanego przez królową Jadwigę w 1395 r. najcenniejszy zabytek budownictwa szpitalnego na terenie Polski południowo-wschodniej (budynek szpitala pochodzi prawdopodobnie z około 1480 r. i jest jedynym obiektem fundacji królowej Jadwigi zachowanym do czasów współczesnych).

 

Wycieczka rowerowa do Biecza

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2021 jaslo365.pl