Hyundai Krosno

Koncert Alameda w JDK

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

45.00

Jasielski Dom Kultury i wydawnictwo Brutality Garden zapraszają na koncert formacji Alameda, podczas którego usłyszymy utwory z ostatniej płyty pt. "Spectra. Vol. 1". Koncert odbędzie się 22 października 2022 roku o godz. 19.00 w Jasielskim Domu Kultury.

Najświeższa odsłona muzyki Alamedy łączy w sobie wpływy muzyczne z takich krajów jak: Angola, Portugalia, Brazylia, Kuba czy RPA. Przefiltrowane przez współczesne brzmienia elektroniczne i eksperymentalne, charakterystyczne dla drugiej i trzeciej dekady XXI wieku, kojarzone są ze sceną klubową i taneczną oraz z takimi oficynami wydawniczymi jak: Orange Milk, House of Mythology, GQOM OH!, Principe Discos, Nyege Nyege czy Hakuna Kulala. Hasłem – kluczem opisującym aktualne dokonania muzyczne Alamedy jest "konk".

Na nowym albumie Alameda zrzuca z siebie na dobre płaszczyk muzyki rockowej i podkręca do maksimum obecne już na „Duchu Tornada” (2015, Instant Classic) i „Eurodrome” (2019, Instant Classic) wpływy rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, i to zarówno tej pierwotnej, etnicznej, jak i nowoczesnej, klubowej.

Słowem kluczem jest „batida”, wywodzący się z Angoli styl muzyczny o charakterystycznej euforycznej i synkopowanej rytmice, który Alameda 5 rozwija na własną modłę, dodając do niego wpływy industrialu, post-punka, gqomu, dubu i vaporwave’u.

Efektem jest jedyna w swoim rodzaju tropikalno-industrialna mieszanka, w której awangarda spotyka się z afro-housem, a rozbudowany sampling i techniki syntezy granularnej sprzęgnięte są z frenetyczną grą żywej sekcji rytmicznej.
Ideą, która przyświeca nowej twórczości Alamedy, jest totalna integracja elektroniki z żywym graniem oraz zamazanie wszelkich podziałów między sztuką wysoką i niską, twórczością wysublimowaną i wulgarną, awangardą i rozrywką, muzyką „dla duszy” i muzyką „dla ciała”.

Alameda to:
Jacek Buhl – perkusja
Rafał Iwański – instrumenty perkusyjne
Łukasz Jędrzejczak – elektronika
Piotr Michalski – gitara basowa
Jakub Ziołek – gitara, elektronika
Szymon Szwarc – realizacja live

Jako jedni z najbardziej doświadczonych polskich muzyków undergroundowych występowali z wieloma z wymienionych projektów, na takich festiwalach jak: Unsound London & New York, Airwaves Festival Reykjavik, Primavera Sound Barcelona, Incubate Tilburg, Le Guess Who Utrecht, Les Siestes Electroniques Toulouse, CTM Berlin, Insomnia Festival Tromsø, Luminato Toronto, Fanø Free Folk Festival, Wrocław Industrial Festival, Katowice JazzArt Festival i wielu innych.

 

Koncert Alameda w JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl