Daniel Obajtek

Wykład Damiana Nowaka i spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem w MBP w Jaśle

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Wykład Damiana Nowaka odbędzie się w dniu 1 października 2022 roku o 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Damian Nowak - kulturoznawca, historyk, regionalista, adiunkt w Muzeum Ziemi Bieckiej w Bieczu, zajmuje się historią regionalną, historią Galicji oraz historią architektury (głównie cerkiewnej). Autor kilkudziesięciu publikacji: monografii, artykułów i studiów historyczno-architektonicznych.

O godzinie 17:00, w ramach XVI Jasielskiego Festiwalu Literackiego, odbędzie się spotkanie z Radkiem Rakiem, laureatem Literackiej Nagrody Nike za książkę „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Baśń wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy – tych prawdziwych i tych stworzonych przez autora, opowiada o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Z pewnością znajdzie się też przestrzeń na rozmowę o najnowszej powieści autora.

Radek Rak – pisarz i lekarz weterynarii. Za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” otrzymał w 2020 roku Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego oraz European Science Fiction Society Award w kategorii Best Written Work of Fiction. W tym roku ukazał się pierwszy tom jego nowej powieści fantasy „Agla”.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

 

Wykład Damiana Nowaka i spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem w MBP w Jaśle

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl