Daniel Obajtek

Literackie "drogi i bezdroża" w Ożennej

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Ożennej
38-232 Ożenna

Wstęp wolny

8 i 9 października 2022 roku Jasielski Festiwal Literacki przeniesie się z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w Beskid Niski. Wraz z partnerem Festiwalu, Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle - Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Ożennej, odbędzie się międzypokoleniowy spacer oraz warsztaty literacko-ekologiczne.

W sobotę 8 października 2022 roku o 11:00 odbędzie się spacer pod hasłem "Dzicy przewodnicy" po malowniczych jesiennych ścieżkach w okolicy Ośrodka, natomiast o 15:00 odbędą się warsztaty literacko - ekologiczne. Będziemy się przyglądać zwierzętom, ptakom i roślinom Beskidu Niskiego, przybliżymy tez sobie mikroświat owadów. Poczytamy książki z małej przyrodniczej biblioteczki, poszukamy inspiracji, podziałamy plastycznie i twórczo. Dla tych, którym nie uda się przybyć w sobotę, lub dla tych, którzy będą chcieć więcej, odbędą się drugie warsztaty w niedzielę 9 października o 11:00.

Udział w spacerze i warsztatach jest nieodpłatny. Dodatkowo, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej zaprasza do udziału w spotkaniu w terenowej stacji badawczej Akcja Carpatica, w sąsiedztwie nieistniejącej już wsi łemkowskiej Rostajne (na trasie między Krempną a Ożenną), które odbędzie się 8 października o 9:00.

 

Literackie "drogi i bezdroża" w Ożennej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl