Hyundai Krosno

Spotkanie z Romualdem Pawlakiem w Skołyszynie

-

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie

Skołyszyn 283, 38-242 Skołyszyn

Wstęp wolny

Spotkanie z Romualdem Pawlakiem odbędzie się w dniu 18 października 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Romuald Pawlak pochodzi z Sosnowca. Debiutował książkami z gatunku fantasy, pisze też książki historyczne. W 2007 roku na rynku wydawniczym ukazała się pierwsza książka dla dzieci „Miłek z Czarnego Lasu”, za którą pisarz został wyróżniony nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Najlepsza Książka dla Dzieci 2008. Romuald Pawlak jest również twórcą literatury obyczajowej i młodzieżowej. Jego powieści dla nastolatków cieszą się coraz większym zainteresowaniem czytelników i uznaniem krytyki.

Podczas spotkań, zaplanowanych na 18 października, dzieci i młodzież z gminy Skołyszyn rozmawiać będą z pisarzem na temat jego książki „Być jak Ignacy”. Wybór tematu spotkania związany jest z 200. rocznicą urodzin Ignacego Łukasiewicza.

- W 2022 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, wielkiego Polaka, filantropa, patrioty, a przede wszystkim twórcy przemysłu naftowego i lampy naftowej. By uczcić jego pamięć i osiągnięcia, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.

 

Spotkanie z Romualdem Pawlakiem w Skołyszynie

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl