Koncert Bach Jazz Collective w JDK

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

50.00

Koncert Bach Jazz Collective odbędzie się w dniu 27 listopada 2022 roku o godzinie 18:00 w Jasielskim Domu Kultury o godzinie 18:00. Koncert odbędzie się w ramach IX edycji JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy koncertowali z najwybitniejszymi przedstawicielami światowej sceny jazzowej i rozrywkowej. Nowe interpretacje kompozycji Bacha to pewnego rodzaju zabawa dwoma gatunkami. Opracowania otwartych form to hołd składany słynnemu kompozytorowi i uznanie jego geniuszu. To zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Bach łączy nietknięty zapis mistrza, z klasycznym jazzem aż do free jazzowych uniesień. Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista. Pomiędzy barokowymi kompozycjami mistrza z Lipska a estetyką muzyki jazzowej występuje mnóstwo analogii. O czym będą mogli przekonać się fani tego rodzaju projektów.

Zespół tworzą: Bartek Halicki – puzon; Witold Janiak – organy Hammonda oraz Kamil Miszewski – perkusja. Zapraszamy na koncert do Jasielskiego Domu Kultury.

 

Koncert Bach Jazz Collective w JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl