Fakty o FASD – wystawa profilaktyczna w MBP w Jaśle

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Fakty o FASD – wystawę profilaktyczną w MBP w Jaśle można zobaczyć w dniach od 4 listopada do 15 grudnia 2022 roku w godzinach otwarcia biblioteki.

Wystawa przybliża na nowo tematykę płodowych zaburzeń alkoholowych, czyli wpływu spożywania alkoholu na rozwój dziecka w życiu płodowym. W listopadzie ubiegłego roku w mieście odbyła się na ten temat konferencja, na której wykłady wygłosili psycholodzy, specjaliści a jednocześnie praktycy w dziedzinie FASD - dr Teresa Jadczak-Szumiło i Emil Szumiło. Wzięli w niej udział przedstawiciele urzędów, instytucji zajmujących się pomocą socjalną i profilaktyką uzależnień, szkół, przedszkoli, organizacji społecznych a także rodzice i zainteresowani tematem.

Prezentowana wystawa przedstawia grupy zaburzeń, które wchodzą w skład FASD, wskazuje objawy i następstwa zmian w obrębie ośrodkowego układu nerwowego wywołane działaniem alkoholu. Niezależnie od tego jakie przyczyny złożyły się na powstanie uszkodzeń u dziecka, ono samo nie jest odpowiedzialne za swoje trudności i ma prawo oczekiwać wsparcia ze strony zdrowych dorosłych w jego otoczeniu.

 

Fakty o FASD – wystawa profilaktyczna w MBP w Jaśle

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2021 jaslo365.pl