Daniel Obajtek

Spotkanie autorskie z Peterem Chrzanowskim

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Peterem (Peru) Chrzanowskim, kanadyjskim narciarzem ekstremalnym polskiego pochodzenia, paralotniarzem, podróżnikiem i filmowcem odbędzie się 16 listopada 2022 roku o godz. 17.00 w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

Tematem przewodnim spotkania zorganizowanego w ramach 121. Studni Kulturalnej JDK będzie promocja książki „Szusss, czyli jak przeżyłem samego siebie”.

Peter (Peru) Chrzanowski pochodzi spod Krakowa, ale jeszcze jako dziecko wyemigrował z rodzicami do Kanady. Znalazł się wśród pionierów ekstremalnego narciarstwa, gdy na przełomie lat 60. i 70. XX w. zjechał z kilku trudnodostępnych szczytów Ameryki Północnej i Południowej. Był też jednym z pierwszych użytkowników i propagatorów paralotni. Swoje wyczyny narciarskie i paralotniarskie filmował, tworząc niepowtarzalne dokumenty.

Autobiografia „Szusss, czyli jak przeżyłem samego siebie” jest jego pierwszą – i jak twierdzi – ostatnią książką (na swoim koncie ma wiele artykułów dotyczących narciarstwa w fachowej prasie). To szczera, opowiedziana ze swadą relacja z szalonych czasów ekstremalnych wyczynów narciarskich oraz początków epoki, w której pierwsze paralotnie pojawiły się na niebie.

 

Spotkanie autorskie z Peterem Chrzanowskim

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl