Daniel Obajtek

Szkoła na nowo. Spotkanie z Aleksandrem Hycnarem

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Szkoła na nowo. Międzynarodowe liceum w Armenii. Spotkanie z Aleksandrem Hycnarem odbędzie się w dniu 15 grudnia 2022 roku o godzinie 11:40 w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

Gościem 122. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury będzie pochodzący z Jasła Aleksander Hycnar, 18-letni uczeń klasy maturalnej w armeńskiej UWC Dilijan College.

Szkoły Zjednoczonego Świata to sieć 18 szkół w różnych częściach świata (Kanada, USA, Kostaryka, Armenia, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Bośnia i Hercegowina, Hong Kong, Chiny, Tajlandia, Indie, Japonia, Singapur, Suazi, Tanzania), realizujących program matury międzynarodowej. Pierwsza taka szkoła została założona w latach 60. XX w. w Walii, jako próba połączenia pod jednym dachem uczniów z różnych stron globu w celu promocji wzajemnego zrozumienia i pokoju na świecie. Dzisiaj do szkół UWC uczęszcza ponad 1500 uczniów. W każdej z nich uczy się młodzież ponad 80 narodowości.

O jednej z takich szkół opowie Aleksander Hycnar, który – dzięki stypendium – może uczyć się w międzynarodowym środowisku, w niezbyt znanym w Polsce kraju, jakim jest Armenia, leżąca w Południowym Kaukazie na pograniczu Europy i Azji. Gość Studni, opowie jak wygląda edukacja w jego szkole i podzieli się wrażeniami z pobytu w Armenii. Wspomni też o swoich pasjach (jazda na nartach, wspinaczka górska, gotowanie).

 

Szkoła na nowo. Spotkanie z Aleksandrem Hycnarem

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl