Spotkanie z Patrycją Pawlus w JDK

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie z przyjaciółką koni Patrycją Pawlus w dniu 17 stycznia 2023 roku o godzinie 17:00 w sali multimedialnej JDK.

Bywalcy klubu tym razem spotkają się z miłośniczką koni, która z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacji, instruktorką jazdy konnej i hipoterapeutką. Konie są jej ukochanymi zwierzętami. Nie mogąc pogodzić się z losem tych, które zostały przeznaczone na rzeź, zaczęła je wykupywać. Pięć lat temu w Święcanach koło Jasła założyła firmę „Stajnia z fantazją”. Stała się ona azylem dla uratowanych koni, które – po specjalnym treningu i ułożeniu – stały się zwierzętami terapeutycznymi, wykorzystywanymi w hipoterapii, czyli metodzie rehabilitacji psychoruchowej polecanej wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży.

Od marca 2022 roku firma działa jako Fundacja "Stajnia z fantazją", czyli farma psychopedagogiczno-wychowawczo-rehabilitacyjna.

Prywatnie Patrycja Pawlus jest matką dwójki małych dzieci, która znajduje również czas na fascynację łucznictwem konnym, podróżami, turystyką regionalną, ekologią i współczesnymi metodami resocjalizacji.

 

Spotkanie z Patrycją Pawlus w JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl