XVII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Jasielski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle organizują XVII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Tegoroczna edycja zaplanowana została na 23 i 24 marca 2023 roku.
Przesłuchania w poszczególnych kategoriach (fortepian, instrumenty dęte i akordeon oraz instrumenty smyczkowe i szarpane) odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury oraz w Państwowej Szkole Muzycznej.
Konkurs zakończy koncert laureatów 24 marca. Termin zgłoszeń upływa 7 marca br.

Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat i młodsi, do 16 lat oraz do 20 lat (z wyłączeniem studentów akademii muzycznych). Co roku do konkursu zgłaszają się instrumentaliści z całej Polski, tacy którzy mają już pierwsze sukcesy na swoim koncie. Są tacy, którzy w OKMI uczestniczą od samego początku, zmieniając tylko kategorię wiekową. W sumie około 160 młodych muzyków, pasjonatów klasyki. Uczestnicy podczas przesłuchań prezentują: obowiązkowo utwór polskiego kompozytora oraz utwór dowolnego kompozytora (może to być również polski).

W komisji konkursowej XVII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów zasiądą wykładowcy akademii muzycznych w kraju. Akademię Muzyczną w Krakowie reprezentować będą: prof. Andrzej Godek (klarnet), prof. Wiesław Kwaśny (skrzypce) oraz dr hab. Adam Klocek (wiolonczela). Kolejne znakomitości, tym razem z Akademii Muzycznej z Wrocławia to: prof. Igor Cecocho (trąbka) oraz prof. Paweł Zawadzki (fortepian). Przedstawicielem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie będzie dr hab. Arkadiusz Krupa (obój).

Regulamin i karta zgłoszenia dostępna na stronie jdkjaslo.pl

 

XVII  Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2021 jaslo365.pl