Daniel Obajtek

Koncert poezji romantycznej w JDK

-

Jasielski Dom Kultury w Jaśle

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Z utworami polskich poetów epoki romantyzmu zetknął się na pewno każdy, komu bliska jest polska literatura. Miłośników tej części historii literatury polskiej zapraszamy na wyjątkowy koncert: „Mickiewicz, Słowacki, Norwid – najpiękniejsze poezje polskiego romantyzmu”, w wykonaniu zespołu Piramidy, który odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia 2023 roku o godzinie 10.30 w JDK.

Koncert dedykowany dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, grup zorganizowanych (liczba miejsc ograniczona). W sprawie rezerwacji należy kontaktować się sekretariatem JDK.

Muzycy zespołu Piramidy pokazują Romantyków nie jako poetów, którzy są tylko wieszczami, symbolami, pomnikami. Poeci są przedstawieni w trakcie koncertu jako ktoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy. Jest czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego śpiewania z publicznością, czasem nawet wzruszająco. Ten koncert z pewnością spodoba się każdemu i na długo zostanie w pamięci.

Zespół Piramidy zagra w składzie:
Piotr Kajetan Matczuk – gitara, instrumenty klawiszowe, śpiew
Artur Chyb – gitara, mandolina, śpiew
Tomasz Imienowski – bas, śpiew

Piramidy – formacja powstała w 2009 roku w Gdańsku, nazwana od jednego z wierszy Juliusza Słowackiego pt. „Rozmowa z piramidami”. Oprócz koncertów w Polsce, Piramidy występowały w USA, m.in. w Los Angeles, w San Diego, w Laguna Hills, w El Cajon, w Meksyku, odwiedziły także większość krajów Europy koncertując dla Polonii zagranicznych. Najważniejsze koncerty odbyły się m.in. w Fontanehaus w Berlinie, a także: w Columbiahalle, w Kolonii, w Monachium, w Hannoverze, w Luksemburgu, w Hadze w Holandii, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie ONZ, w Zurichu, na Litwie – w Wilnie i Solecznikach, w Moskwie w Sali koncertowej im. Piotra Czajkowskiego i wielu innych miejscach. Co ciekawe prapremiera ich autorskiej płyty „Rok wojny” odbyła się w Brunssum przy granicy holendersko – niemieckiej, w bazie wojskowej NATO dla kadry żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie.

Piramidy to grupa znana także z bardzo różnych stylów muzycznych i różnych projektów – w tym teatralnych i filmowych. Zespół często akompaniuje polskim aktorom, współpracuje z wytwórniami filmowymi oraz układa muzykę do słuchowisk i audiobooków. W dorobku zespołu znaleźć można pięć autorskich płyt, jak też kilka płyt skomponowanych i napisanych dla innych wykonawców, m.in. dla aktora Krzysztofa Tyńca.

 

Koncert poezji romantycznej w JDK

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl