Daniel Obajtek

Spotkanie dla kobiet w MBP w Jaśle

-

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Kolłątaja 1, 38-200 Jasło

Wstęp wolny

Spotkanie o profilaktyce raka piersi z położną środowiskowo-rodzinną Małgorzatą Bubą odbędzie się w dniu 29 marca 2023 roku o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Marzec to niezaprzeczalnie miesiąc kobiet. To właśnie w tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza panie w różnym wieku na spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi, które poprowadzi Małgorzata Buba ­– położna środowiskowo-rodzinna, laureatka 9. edycji konkursu Położna na medal.

W dzisiejszym świecie coraz więcej kobiet dba o siebie poprzez aktywność fizyczną, stosowanie odpowiedniej diety czy zabiegi pielęgnacyjne. Wszystkie panie niezależnie od wieku powinny jednak pamiętać o bardzo istotnym elemencie naszego życia, jakim jest profilaktyka kobiecego zdrowia. Dzięki obserwacji naszego organizmu i samobadaniu jesteśmy w stanie wykryć choroby na wczesnym etapie rozwoju i niejednokrotnie uchronić swoje życie. Ponieważ szacuje się, że co roku na nowotwór piersi zapada ok 1,5 miliona kobiet na świecie, o tym niezwykle ważnym zagadnieniu jakim jest profilaktyka raka piersi porozmawiamy z Małgorzatą Bubą – położną rodzinną, specjalistką pielęgniarstwa ginekologicznego, certyfikowanym doradcą laktacyjnym, instruktorką szkoły rodzenia, finalistką i ambasadorką kampanii Położna na medal.

 

Spotkanie dla kobiet w MBP w Jaśle

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2024 jaslo365.pl