Kierował samochodem pijany, z sądowym zakazem i bez aktualnych badań technicznych. Został zatrzymany przez świadków.
Do zdarzenia doszło w miniony weekend, przed godz. 22 w Sośnicy. Oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego citroenem. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że dwie piesze zwróciły uwagę na citroena, którego sposób jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jedna z kobiet, zadzwoniła do znajomego, który po chwili przyjechał na miejsce.

Mężczyzna swoim samochodem zablokował drogę, uniemożliwiając kierowcy citroena dalszą jazdę. Druga kobieta, po zatrzymaniu pojazdu otworzyła drzwi i wyjęła kluczyki ze stacyjki. Kierowca citroena wyszedł z samochodu i wdał się w szarpaninę z trzema osobami, które próbowały go zatrzymać. Jedną z kobiet kopnął w okolice brzucha. Z uwagi na jej złe samopoczucie, osoby obecne na miejscu, postanowiły przewieźć ją do szpitala. Aby kierujący nie uciekł z miejsca do czasu przyjazdu policji, przyjechał go pilnować kolejny znajomy kobiety.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, w trakcie rozmowy z mężczyzną, wyczuli od niego alkohol. Rozmówca miał bełkotliwą mowę i nie mógł utrzymać równowagi. 51-letni mieszkaniec gminy Orły został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie ma aktualnych badań technicznych.

Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie. 51-latek usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów. Niewykluczone, że odpowie jeszcze za spowodowanie obrażeń u kobiety. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.