Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie oszustwa, jakiego mieli się dopuścić nieznani sprawcy wobec około 50-letniego duchownego z gminy Rymanów. Parafia straciła ponad 200 tysięcy złotych.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzoruje śledztwo w sprawie niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem oraz mieniem parafii przez proboszcza jednej z parafii w gminie Rymanów.

- Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że w trakcie rozmowy telefonicznej z księdzem, osoba podająca się za funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, nakłoniła go złożenia rachunków na platformach inwestycyjnych i dokonaniu wpłat gotówki na założone rachunki oraz wskazane przez "funkcjonariuszy" rachunki bankowe - poinformowała prokurator rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Nam udało się ustalić, że proboszcz z kilku kont przelał łącznie ponad 206 tysięcy złotych, z czego około 4,5 tysiąca to środki własne, a ponad 200 tysięcy to pieniądze parafialne. Do przelania środków miało dojść w okresie od 9 do 16 maja br. Gdy pieniądze trafiły już na konta wskazane przez oszustów, kontakt z "policjantami" urwał się.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.