Strażacy z OSP Święcany najlepsi podczas IV Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu po Schodach - Wieżowiec 2022.
W sobotę (1 października) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach - Wieżowiec 2022. Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu ochronnym wraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego dwuosobowej drużyny.

Zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach:
- Państwowa Straż Pożarna,
- Państwowa Straż Pożarna 70+,
- Pary mieszane MIX,
- Ochotnicze Straże Pożarne, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej.

zawody w Warszawie

W tym roku swój udział w mistrzostwach zadeklarowała, rekordowa ilość 330 uczestników, tj. 165 drużyn z terenu całego kraju, w tym 49 drużyn w kategorii OSP.

Kolejny raz mogliśmy zobaczyć reprezentantów OSP Święcany. W strażackiej rocie druh Bartosz Maciejowski wraz z druhem Tomaszem Kurkiem zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii, tym samym obronili tytuł wywalczony w roku 2019. Drugie miejsce wywalczyła OSP Pleśna, natomiast OSP Babin zajęła trzecią lokatę.

OSP Święcany w Warszawie

Warto nadmienić, że jest to trzecia wygrana z rzędu strażaków. Mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, reprezentanci utrzymali mistrzowski poziom. Druhom wykonanie zadania zajęło 5 minut i 44 sekundy. Wejście na 30 piętro w pełnym umundurowaniu bojowym to nie lada wyzwanie, które najwidoczniej chłopcy pokochali. Jak twierdzą, łatwo nie oddadzą mistrzowskiego tytułu i podejmą wyzwanie po raz kolejny.

Dodatkowo w ubiegłą sobotę (24 września) odbył się drugi etap cyklu biegów Globitel Tower Run w Łodzi, gdzie 3 miejsce w kategorii OPEN zajął dh Tomek. W listopadzie czeka go ostatni bieg łódzkiej triady.