Policjanci z jasielskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i autobusu. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący peugeotem nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo 20-latek był poszukiwany przez prokuraturę.
W miniony piątek po godz. 21, dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bieździadka. Na miejsce udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

- Funkcjonariusze ustalili, że kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w autobus marki Iveco - relacjonuje mł. asp. Daniel Lelko z KPP w Jaśle.

Kolizja w Bieździadce

W trakcie interwencji, mundurowi ustalili, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania. - Ponadto 20-latka poszukuje Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała-Północ, celem ustalenia jego miejsca pobytu - dodaje mł. asp. Daniel Lelko.

Policjanci wykonali oględziny pojazdów oraz zatrzymali dowody rejestracyjne. Od mieszkańca gminy Kołaczyce odebrali stosowne oświadczenie i wystawili wezwanie do stawiennictwa do prokuratury. - Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień - dodaje mł. asp. Daniel Lelko.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.