Jasielscy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Trzcinicy. Podczas spotkania z uczniami przeprowadzili rozmowę dotyczącą bezpieczeństwa w Sieci. Poruszyli także temat odpowiedzialności prawnej za nieodpowiedzialne zachowanie w Internecie.
Zagrożeń, które czyhają na użytkowników Internetu jest naprawdę wiele. Narażeni na nie są nie tylko dorośli, ale także dzieci. Wiele z nich, już od wczesnych lat oswaja się z komputerem czy smartfonem. Często nie mając przy tym wystarczającej świadomości, jak bezpiecznie poruszać się w Sieci. Dlatego policjanci podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, poruszają jakże ważny temat cyberbezpieczeństwa.

Wczoraj (22 stycznia), mundurowi gościli w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Trzcinicy. Realizując program pn. "Cyberbezpieczni", rozmawiali z uczniami nie tylko o bezpieczeństwie w Sieci, ale także o odpowiedzialności prawnej, która wiąże się z niewłaściwym zachowaniem w Internecie. Podawali przykłady zagrożeń oraz niebezpieczeństw, które mogą spotkać najmłodszych. Poruszyli również zjawisko hejtu, które ostatnimi czasy wciąż się nasila. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i zadawały pytania. Dzieliły się także przykładami oraz spostrzeżeniami.

Policjanci na każde pytanie chętnie odpowiadali, udzielając wyczerpujących wypowiedzi, tak aby trafiły one do najmłodszych i długo zapadły im w pamięć.

Na koniec mundurowi rozdali uczestnikom broszurki informacyjne dotyczące cyberzagrożeń.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.