Karolina Polak i Emilia Starzec zdobyły wyróżnienia w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. Koncert galowy odbył się 21 stycznia br. w Jarosławskim Ośrodku Kultury.
Do udziału w konkursie, który adresowany był do młodych artystów z całej Polski, zgłosiło się 69 wykonawców (solistów i zespołów), a do finału zakwalifikowało się 39. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Jasielskiego Domu Kultury: Karolina Polak, Emilia Starzec oraz Onofrio Della Medaglia, przygotowani przez Ewę Grzebień (śpiew) oraz Wojciecha Nowickiego (instrumenty klawiszowe), instruktorów muzyki w JDK.

Emilia (w kategorii szkół podstawowych), z towarzyszeniem skrzypiec zaśpiewała kolędy "Chodził Jezus po kolędzie" i "Pastorałkę". Z kolei Karolina wystąpiła z "Kolędą" i "Witaj Gwiazdko złota", a Onofrio Della Medaglia z kolędami: "O mili królowie" i "Bardzo cicha noc". Obydwoje zaśpiewali w kategorii szkół średnich.

Komisja artystyczna w składzie: Gabriela Janusz Zięba (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog, nauczyciel emisji głosu, absolwentka Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku), Renata Johnson - Wojtowicz (sopran, absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pedagog) oraz dr Dominik Lasota (kompozytor, autor opracowań orkiestrowych, aranżacji chóralnych, doktor sztuk muzycznych, adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie) przyznała, oprócz nagród, także wyróżnienia.

Dwa z nich trafiły do wokalistek JDK. - Poziom festiwalu był wysoki, toteż cieszy nas, że wokalistki z Jasielskiego Domu Kultury: Karolina Polak i Emilia Starzec zostały zauważone i otrzymały wyróżnienia - mówi Ewa Grzebień, kierownik Działu Animacji i Kultury JDK.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.