Anna Falkowska-Bors została laureatką dziesiątej edycji konkursu "Położna na medal".
Dziesięć lat, dziesięć edycji i dziesiątki wyjątkowych specjalistek w swoim fachu wyróżnionych za zaangażowanie i profesjonalizm. To niezwykła historia konkursu "Położna na Medal", którego jubileuszową 10. edycję właśnie zakończono. Zwyciężczynią została Anna Falkowska-Bors - położna z Jasła. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Elżbiecie Osińskiej z Polkowic i Barbarze Krasnodębskiej z Wejherowa. W sumie we wszystkich edycjach konkursu, w którym rywalizują najlepsze położne ogólnokrajowe oraz w poszczególnych województwach, zgłoszono aż 4 882 kandydatki. Matki, kobiety w ciąży, pacjentki oraz członkowie ich rodzin, oddali na nie łącznie ponad 211 tys. głosów, świadcząc tym samym o niezwykłym zaufaniu i uznaniu dla ich pracy.

W 10. edycji konkursu “Położna na medal" udział brało 512 kobiet, na które oddano łącznie 7 386 głosów. Wśród tegorocznych laureatek znajdują się położne, które swoją pasją i profesjonalizmem zdobyły uznanie pacjentek, ich rodzin oraz całego środowiska medycznego. Historie tych niezastąpionych specjalistek są dowodem na to, jak położne wpływają pozytywnie na życie kobiet w trakcie jednego z najważniejszych okresów ich życia.

Położna na medal pochodzi z Jasła, woj. podkarpackie
Anna Falkowska-Bors, zwyciężczyni 10. edycji konkursu "Położna na Medal", może pochwalić się 19-letnim doświadczeniem w zawodzie. Obecnie pracuje w NZOZ MEDYK S.C. przy ul. Mickiewicza 5 w Jaśle, gdzie spędziła już 16 lat swojej kariery. Wcześniej, przez 2 lata, pełniła funkcję położnej w Ośrodku Zdrowia w Dębowcu (2006-2008) oraz odbywała staż w szpitalu w Jaśle przez 1 rok (2000-2001).

- Otrzymanie wyróżnienia w konkursie 'Położna na Medal' dla mnie to nie tylko powód do szczęścia i dumy, ale również dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju zawodowego. Przejęcie zaszczytnego pierwszego miejsca otwiera przed mną szansę na większą widoczność i dotarcie do szerszego grona kobiet w różnym wieku. Praca jako położna to dla mnie nie tylko obowiązek, ale również prawdziwa przyjemność. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie, nawet jeśli w liceum rozważałam alternatywy takie jak psychologia czy leśnictwo - mówi Anna Falkowska-Bors.

Poza pracą zawodową, Anna Falkowska-Bors ma szereg pasji, takich jak podróże, wędrówki po górach, czytanie dobrej książki, aktywność fizyczna, zwłaszcza bieganie, oraz morsowanie. Z zapałem angażuje się również w działalność charytatywną, wspierając Fundację Kacper Stój.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.