Małgorzata Buba z Jasła otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę za zwycięstwo w dziewiątej edycji konkursu "Położna na medal".
W środę (12 kwietnia) Małgorzata Buba z Jasła otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę za zwycięstwo w dziewiątej edycji konkursu "Położna na medal". Najlepszej położnej w kraju gratulowali burmistrz Jasła Ryszarda Pabian i Tomasz Chechłacz z Zakładów Farmaceutycznych UNIA i AMA Akademii Malucha Alantan - pomysłodawców i organizatorów plebiscytu.

Pierwszego kwietnia wystartowała jubileuszowa, 10. już edycja konkursu w którym można nominować i głosować na położne, które są na medal.

Położna z Jasła zdobyła w konkursie 905 głosów i wyprzedziła pozostałe 542 położne z całego kraju. Za zdobycie pierwszego miejsca na Małgorzatę Bubę czekała nagroda w postaci vouchera turystycznego. Wręczył ją Tomasz Chechłacz, reprezentujący organizatorów i pomysłodawców nie tylko konkursu, ale całej kampanii społeczno-edukacyjnej "Położna na medal".

Kampania, i prowadzony w jej ramach plebiscyt, nieprzerwanie od 2014 roku mówią o standardach opieki okołoporodowej i zachęcają kobiety do poznawania praw, które przysługują im w ciąży, przy porodzie, a także później, w czasie sprawowania opieki nad matką i noworodkiem.

- Nagradzanie takich osób, jak Małgorzata Buba, to z pewnością najprzyjemniejsza część pracy przy konkursie oraz kampanii. Cieszymy się, że nagroda i tytuł "Położnej na medal" po raz kolejny trafiają w ręce kogoś, kto świeci przykładem, kto zdobył zaufanie setek kobiet i dla kogo bycie położną to coś znacznie więcej niż tylko praca. Serdecznie gratulujemy pani Małgorzacie - Tomasz Chechłacz, Junior Product Manager, Zakłady Farmaceutyczne "UNIA".

Do gratulacji przyłączył się również Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. - W naszych mieszkańcach tkwi olbrzymi potencjał, a pani Małgorzata jest tego najlepszym przykładem. Jej zaangażowanie, wiedza i ciężka praca sprawiły, że dziś z dumą można powiedzieć, że najlepsza położna mieszka i pracuje w Jaśle. Bardzo dziękuję za wsparcie i opiekę, którą otacza pani kobiety w tym najpiękniejszym, ale i trudnym dla nich czasie, jakim jest pojawienie się na świecie dziecka.

Małgorzata Buba pracuje jako położna środowiskowo-rodzinna w Samodzielnym Publicznym Miejsko-Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Najlepsza położna w kraju znajduje również czas, żeby wspierać kobiety i całe rodziny w trakcie zajęć w szkole rodzenia Akademia Świadomego Rodzica, którą prowadzi. Młode mamy mogą też liczyć na jej pomocną dłoń w sprawach związanych z prawidłowym karmieniem piersią oraz laktacją, Małgorzata Buba jest bowiem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Położna na medal jest również członkiem Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krośnie.

Położna na medal pochodzi z Jasła
Małgorzata Buba jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim ze specjalizacją pielęgniarstwa ginekologicznego. Prywatnie, uwielbia relaks i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a jej największym marzeniem jest obejrzenie meczu FC Barcelony z trybun stadionu Camp Nou. Jeszcze w kwietniu Pani Małgorzata planuje spełnić swoje sportowe marzenie.

- Dziękuję raz jeszcze moim pacjentkom i ich rodzinom za wszystkie oddane na mnie głosy. Konkurs Położna na medal to dla mnie bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ jest potwierdzeniem wartości mojej pracy, mojego zaangażowania i relacji z pacjentkami, jakie udało mi się stworzyć będąc ich położną - Małgorzata Buba, laureatka 9. edycji konkursu Położna na medal.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.