Karolina Polak zdobyła pierwsze miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej.
Pierwsze miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej zdobyła Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury. W koncercie finałowym, który odbył się 28 stycznia br. w Sanktuarium Kalwarii Pacławskiej, uczestniczyła także młodsza wokalistka Julia Brzeżańska.

Karolina wystąpiła z kolędami "Aniołowie biali" i "Dzisiaj w Betlejem", którymi wyśpiewała pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (14 -17 lat). Uświetniła także koncert laureatów, wieńczący pierwszy dzień festiwalu. Wokalistkę przygotowali instruktorzy muzyki JDK: Ewa Grzebień (śpiew) i Wojciech Nowicki (gra na instrumentach klawiszowych).

Ideą Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej jest m.in. upowszechnienie i podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania oraz grania kolęd i pastorałek, kultywowanie tradycji kolędniczych, będących naszym dziedzictwem kulturowym oraz szerzenie wartości chrześcijańskich i integracja międzypokoleniowa.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.