Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni mieszkaniec Jasła kierujący osobowym daewoo na ulicy Szajnochy w Jaśle. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy. Nie miał takich uprawnień nigdy.
Jasielscy policjanci zatrzymali wieczorem w sobotę (7 czerwca) nietrzeźwego kierowcę.37-letni mieszkaniec Jasła miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu także dotkliwa kara finansowa.

W ubiegłą sobotę przed godziną 22, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w rejonie osiedla XX-lecia w Jaśle, przemieszcza się osobowe daewoo, a kierujący tym samochodem może być pijany. - Interweniujący policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli opisany samochód na ulicy Szajnochy. Podczas wykonywanych czynności potwierdzili, że siedzący za kierownicą 37-latek z Jasła jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie 2,1 promila alkoholu. Okazało się także, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie, 37-latek odpowie przed sądem. - Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze - podkreśla rzecznik jasielskiiej policji Piotr Wojtunik.