Powstanie nowy odcinek drogi powiatowej Nr 1864R Grudna - gr. wojew. - Kunowa - Pusta Wola - Przysieki w miejscowości Pusta Wola.
5 marca br., przekazano plac pod budowę nowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Pusta Wola. Realizacja tej, ponad 2 milionowej, inwestycji pozwoli na bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dojazd do nowego mostu w Przysiekach. Inwestycja ta umożliwi powstawanie nowego ciągu drogowego Biecz - Przysieki - Jasło.

- Ten ponad 450 metrowy odcinek drogi w Pustej Woli to niezwykle istotny ciąg drogowy, ponieważ mamy most o nieograniczonej nośności i zbudowanie nowego odcinka drogi wraz z już powstającym odcinkiem drogi na terenie miejscowości Przysieki, udrożni nowy ciąg drogowy, alternatywny dla DK 28. Polityka wyprowadzania ruchu lokalnego na alternatywne nowe ciągi drogowe prowadzona jest od 2006 roku. Jej celem jest przeniesienie ruchu lokalnego na drogi lokalne z dróg tranzytowych. W ostatnich latach udało się wykonać szereg takich połączeń, co znacznie wpłynęło na komfort jazdy a przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych mieszkańców - mieszkańców Powiatu Jasielskiego, jak również na bezpieczeństwo turystów i wszystkich podróżujących - podkreślił Adam Pawluś - Starosta Jasielski.

Głos zabrali Anna Nigborowicz - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle, Bogusław Ciołkosz - Radny Rady Gminy Skołyszyn oraz Ryszard Maczuga - Sołtys wsi Pusta Wola, którzy zgodnie podziękowali Gospodarzowi Powiatu Jasielskiego za podjęcie się realizacji kolejnej, niezwykle ważnej inwestycji, która w zdecydowany sposób poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi, oraz za wszelkie starania, jakie podejmuje na rzecz Powiatu Jasielskiego.

- Chciałem bardzo podziękować Panu Staroście, Zarządowi Powiatu oraz Radzie Powiatu za utworzenie i realizacje tego zadania, oraz za wszelkie dofinansowania, jakie udało się pozyskać na rzecz Gminy Skołyszyn - zaznaczył Radny.

Przedmiot umowy obejmuje budowę nowego odcinka drogi powiatowej Nr 1864R o długości 458 m i szerokości jezdni 6 m (droga klasy Z), z kategorią ruchu KR3. W ramach prac planuje się również wykonanie utwardzonych poboczy oraz rowów otwartych. Wykonawca zobowiązany jest także do zrobienia zjazdów oraz przeprowadzenia robót wykończeniowych, w tym m.in. umocnienie skarp płytami ażurowymi, wzmocnienie brzegu rzeki oraz oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 2 167 499 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 517 249 zł. Termin zakończenia robót budowlanych planowany jest na sierpień bieżącego roku.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.