Oddano do użytku 200 metrów betonowego chodnika w ciągu drogi powiatowej Dobrynia - Zawadka Osiecka - Załęże w Zawadce Osieckiej.
W dniu 2 kwietnia oddano do użytku 200 metrów betonowego chodnika w ciągu drogi powiatowej Dobrynia - Zawadka Osiecka - Załęże (w km 4+230 - 4+738) str. L) w Zawadce Osieckiej. Kolejne 300 m jest w realizacji i ukończone zostanie w najbliższym terminie.

Zakres prac obejmował wykonanie wykopu pod zarurowanie, zarurowanie z rur kanalizacyjnych, wykonanie studni rewizyjnych i wykonanie przykanalików do studni ściekowych wraz ze studniami ściekowymi. Zabiegi te umożliwiły poszerzenie jezdni na całej długości do szerokości 5,5 m. Dodatkowo zamontowano betonowy krawężnik, obrzeża chodnikowe, wykonano podbudowę pod chodnik oraz utwardzono pobocze z kostki brukowej i wykonano umocnienie prawostronnego rowu. Droga nadal jednak pozostaje niebezpieczna na odcinku 100 metów w kierunku do nowego odcinka drogi wraz ze ścieżką pieszo-rowerową.

Adam Pawluś - Starosta Jasielski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, szczególnie Pani Irenie Baciak, która z wielką troską o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców ale przede wszystkim dzieci, zabiegała o budowę tego chodnika. To dzięki jej zaangażowaniu uczniowie będą mogli bezpiecznie dotrzeć do mieszczącej się niedaleko szkoły.

Radna zaapelowała również o dalszą kontynuację chodnika celem bezpieczniejszego przejścia na odcinku do ścieżki pieszo-rowerowej.

Irena Baciak - Radna Rady Powiatu i Dyrektor Zespołu Szkół w Zawadce Osieckiej wraz z Andrzejem Stachurskim - Wójtem Gminy Osiek Jasielski oraz Tadeuszem Gumiennym - Radnym tej Gminy, podziękowali Zarządowi Powiatu na czele ze Starostą Jasielskim za wykonanie tego niezwykle ważnego i potrzebnego dla mieszkańców zadania. Wyrazili również chęć na dalszą dobrą i owocną współpracę, która będzie korzystnie wpływać na życie mieszkańców wsi.

Roboty drogowe zrealizowane zostały w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Budowa chodników przy drogach powiatowych", a wykonawcą przedsięwzięcia był Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle.

Koszt tej inwestycji to ok. 200 tys. zł. Środki na jej realizację pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego, przy pomocy rzeczowej o wartości 70 tys. zł., której udzieliła Gmina Osiek Jasielski.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.