Sukces Uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle w XIV Międzynarodowym Turnieju Robotów w Rybniku.
23 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle stanęli na wysokości zadania, zdobywając uznanie w XIV Międzynarodowym Turnieju Robotów "Robotic Tournament" w Rybniku.

Wśród 445 uczestników z pięciu krajów (Polska, Czechy, Rumunia, Słowacja, Litwa) dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle - "Trzej Pancerni" i "RoboKopy", wykazały się nie tylko wiedzą techniczną, ale i kreatywnością, rywalizując w kategoriach takich jak LineFollower, RoboDragRace, Sumo, MiniSumo, Sumo for LEGO, RoboStrong for LEGO, a także Freestyle.

turniej w Rybniku

Turniej, będący największym wydarzeniem robotycznym w Polsce i drugim w Europie, zgromadził 457 robotów w 13 konkurencjach.

Uczniowie z profilu technik robotyk - "Trzej Pancerni" w składzie: Damian Iwanicki, Mateusz Zagórski i Jakub Lechwar z klasy 2e oraz "RoboKopy" w składzie: Dawid Dziadosz i Krystian Marszałek z klasy 1e, udowodnili po raz kolejny, że pasja połączona z wiedzą i umiejętnościami technicznymi jest kluczem do sukcesu. Trzej Pancerni po zaciętej walce zdobyli 2 miejsce z robotem Synuś oraz 3 miejsce z robotem Sumuś w kategorii Sumo. Ich młodsi koledzy - Robokopy - zajęli 4 miejsce z robotem KD Pstrong w kategorii RoboStrong for Lego.

ZS3 w Jaśle nie tylko kształci przyszłych inżynierów, ale i inspiruje ich do tworzenia, eksperymentowania i ciągłego rozwijania swoich pasji.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.