Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle i Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie podpisały umowę o dofinansowanie projektu "Usługi społeczne w Mieście Jaśle".
9 kwietnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle i Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie podpisały umowę o dofinansowanie projektu "Usługi społeczne w Mieście Jaśle". Wartość całego zadnia to blisko 3,5 mln zł. Projekt realizowany będzie do końca grudnia 2025 r.

W ramach projektu współfinansowane są:
- usługi świadczone w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle (DDP), w tym; usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne, terapia zajęciowa; zajęcia zwiększające sprawność fizyczną oraz posiłki w czasie pobytu w Dziennym Domu Pomoc.
Pomoc oferowana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku i skierowana do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w wieku 60 +, zamieszkałych na terenie miasta Jasła.
- usługi asystenckie, polegające na asystowaniu osobie z niepełnosprawnością w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego, niezbędnych do aktywnego funkcjonowania społecznego, zawodowego, edukacyjnego.

Z tego rodzaju wsparcia korzystają osoby z orzeczeniem o lekkim, umiarkowanym, znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym do ww., w wieku 18+, zamieszkałe na terenie Jasła. W trakcie świadczenia usług asystenckich uczestnicy projektu mają także możliwość korzystania z usługi transportu indywidualnego "door - to - door".

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej poprzez: kontynuację funkcjonowania DDP oraz utworzenia w nim dwóch dodatkowych miejsc świadczenia usług, a także świadczenie usług asystenta osoby niepełnosprawnej do 31 grudnia 2025 roku.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.