Wielki sukces licealistów z Kołaczyc na XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie.
W dniu 19 kwietnia w Akademii Policji w Szczytnie odbył się finał XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Doskonale spisali się w niej licealiści z Kołaczyc, którzy całkowicie zdominowali swoich konkurentów z kilkudziesięciu szkół z całej polski. Zarówno w konkurencjach sprawnościowych, jak i na egzaminie ustnym, młodzież z kołaczyckiego liceum nie dała żadnych szans swoim rówieśnikom, m.in. z Warszawy, Częstochowy, Lublina, Poznania i wielu innych.

licealiści z Kołaczyc

Pierwsze miejsce zajął Adrian Długosz, drugie Adriana Maziarz, trzecie Klaudia Kiełbasa, dodatkowo w pierwszej dziesiątce znalazło się kolejnych troje uczniów szkoły tj. Zuzanna Marek, Kinga Jajko i Karol Wielgosz, zajmując 5,6 i 9 miejsce. Tym samym uczniowie zdobyli 6 z 15 miejsc do zdobycia i zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów I stopnia realizowany w Akademii Policji bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

Świetny wynik osiągnęła również Marta Zabawa i Mikołaj Zięba plasując się kolejno na 18 i 20 pozycji wśród 30 najlepszych finalistów z całej Polski, wyłonionych po dwóch etapach rywalizacji. Uczniowie przygotowywali się do Olimpiady pod kierunkiem mgr Dariusza Szczepanika i mgr Macieja Karpa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.