17 maja Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Tego dnia, jasielscy mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków ruchu, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety wciąż duża ich liczba kończy się ofiarami śmiertelnymi.

Piątkowe działania, przeprowadzone nie tylko na terenie powiatu jasielskiego, ale także na terenie całego kraju, wymierzone były w tych, którzy nie przestrzegają określonych limitów prędkości.

policyjne działania prędkość

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle w trakcie służby wykorzystywali ręczne mierniki prędkości, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem oraz motocykle. W działaniach brała udział także jasielska grupa SPEED.

Podczas trwania akcji "PRĘDKOŚĆ", policjanci nałożyli 20 mandatów karnych, pouczyli 25 osób, a w 34 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali także dwa prawa jazdy tym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W Świerchowej kierowca alfy romeo poruszał się 106 km/h, natomiast w Łężynach kierujący mercedesem 105 km/h.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.