Policjanci z jasielskiej grupy SPEED prowadzili pościg za kierującym audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna jechał o 52 km/h za szybko, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w organizmie miał blisko promil alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
W środę, funkcjonariusze z jasielskiej grupy SPEED, podczas służby patrolowali drogę wojewódzką nr 990 w miejscowości Ustrobna. Około godz. 18.40 dokonali pomiaru prędkości audi, które poruszało się 102 km/h, w miejscy gdzie limit wynosi 50 km/h.

Kiedy mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania, aby zatrzymać pojazd do kontroli, siedzący za kierownicą mężczyzna skręcił w inną drogę i zaczął uciekać. Policjanci od razu rozpoczęli pościg, cały czas dając sygnały do zatrzymania się. Kierujący nie reagował i kontynuował ucieczkę.

W trakcie pościgu, funkcjonariuszom udało się wyprzedzić audi i zablokować dalszą drogę ucieczki. Mężczyzna zatrzymał swój pojazd, a mundurowi natychmiast wybiegli z radiowozu i udaremnili dalszą ucieczkę zarówno kierującemu, jak i pasażerowi.

Po sprawdzeniu danych kierującego, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo badanie alkomatem wskazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Audi, którym kierował zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

33-latka czekają teraz surowe konsekwencje za czyny, których się dopuścił. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.